Regeneracja filtrów DPF

W naszym niezależnym serwisie Volvo w Otrębusach oferujemy kompleksowe usługi związane z regeneracją filtrów DPF.

Czyszczenie filtrów DPF w naszym salonie odbywa się za pomocą najnowszych technologii, które przedłużają sprawność filtrów i skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia. Co więcej – zregenerowany filtr zbliżony jest swoimi właściwościami do fabrycznych filtrów, co przekłada się na skuteczność działania. Korzystanie z tej opcji jest w pełni bezpieczne dla Twojego samochodu oraz stanowi tańszą alternatywę w stosunku do zakupu nowego filtra, którego cena waha się na poziomie kilku tysięcy złotych.

W naszym niezależnym serwisie Volvo dokonujemy kompleksowej regeneracji filtra uwzględniając indywidualną specyfikę Twojego Volvo wraz z ponownym zaprogramowaniem sterownika wewnątrz samochodu – postępujemy wedle ściśle określonych norm, które przekładają się na skuteczność usługi.

Dlaczego dbanie o filtr cząstek stałych jest takie ważne?

Fabryczna instalacja filtrów cząstek stałych w samochodach ma na celu usunięcie z układu wydechowego szkodliwych dla zdrowia i otoczenia substancji rakotwórczych – w tym przede wszystkim cząstek sadzy, które mogą być emitowane zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Jak zatem rozpoznać, że filtr w Twoim samochodzie wymaga regeneracji? Najczęstszym objawem jest pojawienie się kontrolki na zegarach, która informuje o problemie z filtrem DPF. Jej ciągła obecność na panelu rozdzielczym sugeruje konieczność inspekcji – w naszym niezależnym serwisie Volvo zajmujemy się kompleksową regeneracją filtra, dzięki czemu Twoje auto w dalszym ciągu będzie mogło w pełni bezpiecznie przemierzać kolejne tysiące kilometrów.

Usługa regeneracji filtra DPF obejmuje:

demontaż filtra z samochodu

poddanie ocenie wizualnej i mechanicznej zdemontowanej części

instalację zregenerowanego filtra

ponowne zaprogramowanie sterownika uwzględniając montaż nowej części

Dzięki korzystaniu z usług naszego warsztatu samochodowego masz pewność, że Twój samochód spoczywa w rękach doświadczonych profesjonalistów, którzy oferują kompleksowość usługi.